Okulların ne zaman açılacağı milyonlarca öğrenci ve veli tarafından büyük bir merakla bekleniyor. İlk dönemin 19 Ocak Cuma günü tamamlanması sonrasında öğrenciler ve aileleri ikinci dönemin başlayacağı tarihe odaklandı.

Veliler ve öğrenciler artan salgın hastalıkların gölgesinde ikinci dönemin ne zaman başlayacağını öğrenmek için sabırsızlanıyor.

İkinci dönem ne zaman başlayacak?

İkinci dönemin başlangıç tarihi kesinleşti. Buna göre öğrenciler, 5 Şubat tarihinde ikinci dönem eğitimine başlayacaklar.

İkinci ara tatil ne zaman?

Öğrenci ve velilerin merakla beklediği bir diğer konu ise bahar döneminde yapılacak olan ara tatil oldu. Bahar dönemi ikinci ara tatilin tarihi ise 8-12 Nisan arası olarak belirlendi. Bu dönemde öğrenciler bir haftalık ara tatil sürecine girecekler.

2. dönem tatil kararı kesinleşti! Ramazan Bayramı ara tatili geliyor tam 9 gün olacak 2. dönem tatil kararı kesinleşti! Ramazan Bayramı ara tatili geliyor tam 9 gün olacak

İşte okulların kapanacağı tarih

2023-2024 eğitim öğretim yılının ne zaman sona ereceği konusu da önemli bir soru işareti.  2023-2024 eğitim öğretim yılı için belirlenen takvime göre 14 Haziran 2024 Cuma günü eğitim yılı sona erecek.

36563 (1)

Editör: Deniz Çam