19 Mayıs, 12 yıl aradan sonra stadyumda ilk günkü coşku ile kutlandı!
Bugün 19 Mayıs ve yurdun dört bir yanında neşeyle kutlanıyor! Atatürk'ün gençleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Taşköprü'de de coşkuyla kutladı.
Ülke genelinde olduğu gibi Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde de 12 yıl aradan sonra ilk kez stadyumda gerçekleşen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri coşkuyla kutlandı.
İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Büstü önüne Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün sunduğu çelengin ardından Gençlik Yürüyüşü ile devam etti.
Ardından ise Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde okulların hazırladığı törenler coşku ile gerçekleşti.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda ilk olarak Fahrettin Paşa Anadolu Lisesi öğrencilerinin öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları spor gösterileri stadyumdaki kutlamalara renk kattı.
Ardından Beden Eğitimi Öğretmeni Hakkı Karabakal’ın öncülüğünde öğrencilerinin gösterisi izleyenlerden büyük beğeni alırken, Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekibinin oyunu ise stadyumdaki vatandaşlardan büyük alkış topladı.
Okçuluk ve taekwando gösterilerinin de yer aldığı programda öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.
Tören geçişi ile son bulan kutlama programına Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Cumhuriyet Savcısı Muhittin Ay, Taşköprü İGM Üyesi Bayram Özsoy, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol, CHP İlçe Bakan Vekili Salih Korkmaz, BBP İlçe Başkanı Muzaffer Duman, daire amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda Taşköprülü vatandaş katıldı.
(Haber Merkezi)