Bafra Ovası'nda 200 bin ton beyaz lahana hasadı bekleniyor Bafra Ovası'nda 200 bin ton beyaz lahana hasadı bekleniyor

Milyonlarca yatırımcı elindeki parayı değerlendirmek amacıyla farklı yatırım kollarını tercih etmeye devam ediyor. Son zamanlarda döviz, altın ve borsa gibi araçlar yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Uzman isimlerin tahminleri de merak ediliyor. Bunlardan biri ise Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, oldu.

Hatice Kolçak, döviz, altın ve borsaya yatırım yapan vatandaşlara kritik uyarıda bulundu. Kolçak, FED faiz kararının sabitte tutacağını belirtirken, bu yıl içinde bir faiz indirimi beklediğinin altını çizdi.

KOLÇAK: ALTINDA ZİRVE GÖRECEĞİZ

Kolçak, 2 bin 39 dolar olan ons altının dolar endeksine göre çok güçlü durduğunu söylerken, “Bu Kızıldeniz gerginliği ve İran'ın Amerika'nın üç askerini vurması ile beraber burada hararet tekrardan yukarı çıktı. Bu jeopolitik gerilim olmasaydı altın 2 bin dolara kadar gerileyebilirdi. Gram altında 238 dolar seviyesini görüyor. Burada da zirveler görmeye devam edeceğiz.” dedi.

15546 (1)

“HİSSELERDE DÜŞÜŞ BEKLİYORUM”

Borsa İstanbul konusunda yatırımcılara kritik uyarıda bulunan Kolçak, “BİST 100’de aşağı düşüşler göreceğiz. 8 bin 150 ile 8 bin 250 TL arasında olur. Hisselerde de bir düşüş bekliyorum. Fakat, bu yerlerde toplamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

15546 (2)

( Kamu son haber )

Editör: Deniz Çam