Milli Eğitim'den 23 Nisan'a özel gazete Milli Eğitim'den 23 Nisan'a özel gazete

Duvarınızda küf ve rutubet lekesi kalmasın! İşte duvarda küf ve rutubet lekesi bırakmayan o yöntem!

Duvar ve tavanlarda zaman zaman küflenmelere rastlayabilir. Duvarın iç kısmında kalan suyun enden olduğu küf ve rutubet duvarın hem estetik görünümüne hem de yapısına zarar vermektedir. Aynı zamanda duvarda oluşan küf ve rutubet yaydığı zararlı gaz ile akciğerlerimizde hastalık oluşması riskini de yükseltmektedir. 

Oluştuğu andan itibaren ortadan kaldırılması gereken küf ve rutubet sorununa karşı artık yalnız değilsiniz. Çamaşır suyuyla bile bir türlü çıkmayan küf ve rutubete karşı doğal yöntemler yanınızda. Temizlik önerileri içerisinde rutubeti ortadan kaldırmanın püf noktası açığa çıktı. İşte küf ve rutubeti temizleyen doğal yöntem:

Bayram temizliğinde kullanan çifte bayram ediyor! Duvarda oluşan rutubeti ortadan kaldırmak için tek gereken... - Resim: 1

Dubarlarda oluşan küf ve rutubeti ortadan aldırmak aslında düşündüğünüzden çok daha basit. Bu yöntemi uygulamak için yalnızca karbonat ve beyaz sirkeye ihtiyaç duyacaksınız. 

Karbonat ve beyaz sirke ile rutubeti temizlemek için ilk olarak bir kova içerisine ılık su ekleyin. Ardından 3 yeme kaşığı karbonat ve 1 fincan beyaz sirke dökün. Daha sonra karışım homojen hale gelene dek karıştırın. Ardından elde ettiğiniz karışımı bir sprey şişesine alın. Küf ve rutubet olan alanlara bu karışımı püskürtün. Kuru bir bezle bölgeyi bastırarak temizleyin. 

Bir süre bu işleme devam ettiğinizde küf ve rutubetlerin kendiliğinden kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Bayram temizliğinde kullanan çifte bayram ediyor! Duvarda oluşan rutubeti ortadan kaldırmak için tek gereken... - Resim: 2

(haberglobal)