Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 35 öğretmen alımı yapılacağı duyuruldu. Diyanet İşleri Başkanlığı 35 öğretmen alımı şartları neler? Diyanet öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır, sözlü sınav ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 35 öğretmen alımı, öğretmenlik hayali kuranların ana gündemi oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, sözlü sınav ile taşra teşkilatlarında bulunan Kur’an Eğitim Merkezlerinde görevlendireceği 35 öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. Peki, Diyanet’in 35 öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır, sözlü sınavın tarihi ne zaman?

Diyanet öğretmen alımı başvurusu nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, başvuru için gereken şartları taşıyan adayların 31 Mayıs 2024 tarihine kadar “https: // dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sınav” adresinden müracaat etmeleri gerektiği duyuruldu.

Sözlü sınavın tarihi ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatlarında bulunan Kur’an Eğitim Merkezlerinde görevlendirelecek  35 öğretmen için sözlü sınav düzenleyecek. İşte Ankara’da yapılacak olan sözlü sınavın tarihi…

Konya'da kamyon üstü gübre dağıtımı Konya'da kamyon üstü gübre dağıtımı

Sözlü sınavın tarihi ve sınava dair bigiler Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden paylaşılacak.

Editör: Haber Merkezi