KO-MEK’te yaz kursları başlıyor KO-MEK’te yaz kursları başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yaz dönemi, yaz okulu ve eğitim öğretim döneminde açılacak Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için e-Kılavuzu yayınladı. Peki, DYK kursları ne zaman başlayacak? DYK başvuruları ne zaman 2024?, 2024 halk eğitim kursları ne zaman başlıyor?, Destekleme ve yetiştirme kursları ne zaman başlıyor?, DYK kurs takvimi uzatıldı mı? İşte Destekleme ve Yetiştirme kursları hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde... 

MEB Yaz Dönemi Kursları ve Yaz Okulları Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 yılı yaz dönemi kursları ve yaz okulları takvimini açıkladı. Bu yıl ilk kez 81 ilde açılacak olan yaz okullarına öğrenci ve öğretmenlerin başvuruları 3-12 Haziran tarihleri arasında alındı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, kursların başlama tarihi merak konusu oldu. İşte, DYK kurslarının detaylı tarihleri:

DYK Kurs Tarihleri

Yayınlanan kılavuza göre, yaz dönemi kursları ve yaz okulları 1 Temmuz - 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitim ve öğretim dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ise 2 Eylül 2024 - 6 Haziran 2025 tarihleri arasında açılacak.

Detaylı Bilgiler ve Başvuru Süreci

  • Yaz Dönemi Kursları ve Yaz Okulları: 1 Temmuz - 29 Ağustos 2024
  • Eğitim ve Öğretim Dönemi DYK: 2 Eylül 2024 - 6 Haziran 2025

MEB’in yayınladığı e-Kılavuza göre, öğrenciler ve öğretmenler başvurularını tamamladıktan sonra, belirlenen tarihler arasında kurslara katılabilecekler. Kurslar, öğrencilerin akademik başarılarını artırmayı ve yaz dönemini verimli geçirmelerini hedefliyor.

Editör: Haber Merkezi