Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısından sonra TBMM koridorlarında kendisini gülümseten bir sürprizle karşılaştı.

Yöresel kıyafetleriyle AK Parti Grup Toplantısı'nı takip eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, protokol merdivenlerinde karşılaştığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "körüklü efe çizmesi" hediye etti.

52 muhtarın katılımıyla oluşan heyete başkanlık eden Yapıcıoğlu, Ajans Haber İstihbarat Şefi Ulaş Kaya'ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında geçen samimi diyaloğu anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile daha önce de Muhtar Evi açılışında sohbet etme imkanı bulduklarını belirten Yapıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kastamonu'nun yol ağı ve mahalle, köy sayılarını belirterek 1227 muhtarın selamlarını ilettiğini belirtti.

Muhtar1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtarlık kurumuna verdiği destekten dolayı çok memnun olduklarını belirten Yapıcıoğlu, "Gelecekte muhtarlar söz sahibi, şuanda da söz sahibiyiz. Çünkü muhtarlığı her açıdan taçlandırdılar. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Muhtar devletin her zaman yanında olan, garibanın yanında duran, devletin kalesidir" diye konuştu.

MİLLETVEKİLİ SERAP EKMEKCİ TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Kastamonu Milletvekili Serap Ekmekci ise, "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de misafirimiz olan muhtarlarımızın takdimlerini kabul etti. Kastamonu'ya olan samimiyet ve sevgisini bir kez daha bize yaşattıkları için kalbi şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Taşköprü'de kışlık yakacaklar dağıtıldı! Taşköprü'de kışlık yakacaklar dağıtıldı!
Kastamonulu muhtarlarla TBMM önünde hatıra fotoğrafıda çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonululara selamlarını iletti. Programa Kastamonulu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Serap Ekmekci ile Kastamonulu muhtarlar katıldı.

(Ajans Haber)