Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin en genç belediye başkanı olarak seçilen aslen Kastamonulu olan Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ve İl Başkanı Ferhat Salt'ı, seçimlerdeki başarılarından dolayı tebrik etti. Ayrıca, ilgili bakanlıklarla istişare halinde olmaları ve taleplerini iletmeleri talimatını verdi.

Cumhurbaskani Erdogan Yozgat Ve

Kastamonulu keskin nişancı, dünya şampiyonu Albay'a son görev Kastamonulu keskin nişancı, dünya şampiyonu Albay'a son görev

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Karabük teşkilatına, ilgili bakanlıklarla istişare halinde olmaları talimatını verdi. Bu talimat, Karabük'ün karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Erdoğan, teşkilatın taleplerini iletmeleri halinde bakanlıklarla iş birliği içinde olacaklarını vurguladı.

Özkan Çetinkaya kimdir?

T A N U A Cetinkaya

Özkan Çetinkaya, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından araştırılan isim olmuştu. Karabük'te uzun süredir partinin Karabük İlçe Başkanlığı görev yapan Özkan Çetinkaya, gençlik kollarında da görev almıştı. Peki, Özkan Çetinkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler...

Aslen Kastamonu'nun Çatalzeytin nüfusuna kayıtlı olan Özkan Çetinkaya, 1988 yılında Karabük’te doğdu. Önceki dönem AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Karabük Belediye Meclis Üyeliğinin yanı sıra birçok STK’larda görev alan Çetinkaya, evli ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Çetinkaya, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Karabük Belediye Başkanı seçildi. Cetinkaya ayrıca, en genç belediye başkanı ünvanıda aldı.