Meteoroloji tahminlerinde bulunan uzman isim Prof. Dr. Orhan Şen cumartesi, salı, perşembe ve pazar gününe dikkat çekti. Bu tarihlerde bazı bölgelerde yağmurkar ve karla karışık yağmur etkili olabilir. Balkanlardan gelecek soğuk hava dalgasına dikkat. Yurdun batı kısmı, Anadolu ve Marmara bölgelerinde oluşacak yağmur, kar ve karla karışık yağmur hakkında açıklamalarda bulunan Şen, sosyal medya hesabı üzerinden bölgede yaşayan vatandaşları uyardı.

CUMARTESİ, SALI, PERŞEMBE VE PAZAR GÜNÜ KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR

CUMARTESİ, SALI, PERŞEMBE VE PAZAR GÜNÜ KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Prof. Dr. Orhan Şen'in Anadolu, Marmara ve yurdun batı kesimi için verdiği yağış uyarısı şu şekildedir;

"Cumartesi batıya yağmur 1 günlük geliyor salı günü tekrar gelecek. Pazar anadoluda yağış olacak. Haftaya perşembe günü kuzeyden soğuk hava gelecek sıcaklıklar 7-8 derece düşecek. Anadoluda kar yapar. Marmarada yükseklerde karla karışık yağmur yapabilir."

karla karışık yağmur marmara kar anadolu

Kastamonu Belediye Başkan Yardımcıları belli oldu: Genç yardımcılar dikkat çekti! Kastamonu Belediye Başkan Yardımcıları belli oldu: Genç yardımcılar dikkat çekti!

Meteoroloji uzmanı Orhan Şen, cumartesi ve salı günü yurdun batı kısmında yağmur bekliyor. Pazar günü ise Anadolu'da bir yağış beklentisi söz konusu. Perşembe günü kuzeyden gelecek soğuk havanın Anadolu'da kar yağışı şeklinde gelmesi olasılığı var. Bu durum ise Marmara'da karla karışık yağmur şeklinde belirebilir.

(Sondakika)