Cide Devlet Hastane’sinde ilk ameliyat Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Şebnem Musabeyli tarafından gerçekleştirildi. Ameliyat ekibi ise Hemşire Merve Gökmen, Ebe Elif Aslan. Anestezi Uzmanı Uzm. Dr. Mert Çırakman ve Ekibi Anestezi Teknikerleri İbrahim Alkan, Miray Büyükyenigün ve Birkan Gürkan. Personel Hizmetleri Hayriye Yavuz ve Uğur Gülalioğlu’dan oluşuyordu.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Ameliyathanemizin işlev kazanmasıyla beraber hastanemiz çok yönlü olarak hizmet vermeye başlamıştır.” İfadelerine yer verildi.

Cide Devlet Hastane’si tarafından yapılan açıklamada ise, “25 Mart 2024 tarihi ile ameliyatlara başladı. Şimdilik sadece Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımızın bulunduğu hastanemizde gün içinde alınan hastaların ameliyatları başarı ile gerçekleştirilip gerekli patolojik numunelerin alınmasının ardından servise yatışı sağlandı. Bir gün misafir edeceğimiz hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Cide Devlet Hastanesi bu önemli adımla birlikte, sağlık hizmetlerindeki kalitesini artırma ve bölge halkına daha etkin bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyor.

Kastamonu'da polisler, can dostlarımızı besledi Kastamonu'da polisler, can dostlarımızı besledi

F0Bd5B1A E55A 436F Bd2D 1Ec0Ee278909

Cide'de Tarihi An