Kastamonu'daki bu tepede 103 yıl önce destan yazıldı: Şimdi turizme açılıyor Kastamonu'daki bu tepede 103 yıl önce destan yazıldı: Şimdi turizme açılıyor

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada, ülkemizin en çok orman köyüne sahip ve en çok orman üretimi yapan ili olan Kastamonu'da yaşanan sorunlara dikkat çekti. Baltacı, orman köylülerinin, köylerini ve ormanlarını terk etmemek adına zor şartlar altında üretim yaptıklarını ancak yaklaşık üç aydır kesim ücretlerinin ödenmediğini belirtti. Binlerce orman köylüsünün mağdur olduğuna vurgu yaptı.

Baltacı'nın ifadesine göre, orman köylüleri hak edişlerini talep etmelerine rağmen işletme müdürlüklerinden ödemelerin yapılmadığı, kestikleri faturaların vergilerini ödeyen kooperatiflere ve köylülere ise ikinci bir emre kadar ödeme yapılmayacağı bilgisi verilmekte. Bu durumu eleştiren Baltacı, Kastamonulu olan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın orman köylülerinin feryadına kulak vermesi gerektiğini ifade etti. Baltacı, Orman Genel Müdürlüğü'nün orman köylülerinin emeğine saygı göstermesi ve orman kooperatifleri ile köylülere olan borçlarını bir an önce ödemesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi