Çanakkale'de 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari Serkan Küçmen, polisler tarafından yakalanmamak için her yolu denedi. Firari, annesinin oturduğu evi benzin döküp ateşe verdiği ortaya çıktı. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan Küçmen, 9 saatlik bir kaçışın ardından polise teslim oldu.

Dün sabah saat 10.15 sıralarında Cevatpaşa Mahallesi Bahriye Üçok Caddesi üzerinde 5 katlı bir apartmanın en üst katında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında apartmandan ve çatıdan aralarında çocukların da bulunduğu 9 kişi kurtarıldı. Yangını annesinin evinde olan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan, cezaevi firarisi Serkan Küçümen’in (27) çıkardığı tespit edildi.

Türkiye’nin ardından KKTC sahillerinde bir ceset daha bulundu! Türkiye’nin ardından KKTC sahillerinde bir ceset daha bulundu!

9 GÜN ÖNCE İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ

Annesinin evini yakan, hakkında çeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Serkan Küçümen, 15 Ocak günü de annesinin oturduğu apartmanın çatı katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Polislerin uzun süren ikna çabaları sonrası intihar girişiminden vazgeçen Küçümen, işlemlerinin ardından Çanakkale’de cezaevine gönderildi ancak, 1 gün sonra cezaevinden kaçtı. Firar eden şahsın yakalanması için polis ekipleri çalışma başlattı.

ANNESİNİN EVİNİ YAKTI

Cezaevi firarisi Küçümen dün 9 gün önce intihar girişiminde bulunduğu annesinin oturduğu apartmanın 5’inci katındaki evde benzin bidonu ile beklemeye başladı. Polis ekipleri, firari şahsı annesinin evinden almak için eve gitti. Karşısında bir anda polisleri gören Küçümen benzin dökerek evi ateşe verdi. Ardından aynı yan taraftaki apartmanın 4’üncü katına kaçarak, intihar girişiminde bulundu. Polislerin 9 saat süren ikna çabaları sonrası Serkan Küçümen teslim oldu. Gözaltına alınan Küçümen, işlemlerinin tamamlanmasının ardından intihar girişimi ve kundaklama suçundan adliyeye sevk edilecek.

193816960 1706097813193816962 1706097814

( tv100)

Editör: Deniz Çam