Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çatal mesajında "Miraç; hikmet, bereket ve rahmeti bol olan mübarek bir gecedir. Bu geceye hep birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, gerek kendi toplumumuz, gerekse tüm dünya insanlarını birbirine yaklaştıracak, dünyanın her yerinde barış ve mutluluğun sağlanması yönünde adımların atılmasının gayreti içinde olmalıyız. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve İslam Âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, İslam Alemi’nin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, huzur ve barışına vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum" dedi.

Başkan Çatal ayrıca, 6 Şubat pazartesi günü ülkemizin karşı karşıya kaldığı deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Taşköprü'de 15 yaralı var! Kastamonu’da 167 acemi kasap hastanelik oldu! Taşköprü'de 15 yaralı var! Kastamonu’da 167 acemi kasap hastanelik oldu!

Editör: Haber Merkezi