Cumartesi günü Kastamonu'yu etkisi altına alan şiddetli fırtına, şehir merkezinde adeta yıktı geçirdi. 

Fırtınannaa (4)

Fırtına da çatılar uçtu, ağaçlar devrildi, iş yerlerinin camları şiddetli fırtınaya dayanamayarak kırıldı.

Fırtına dindikten sonra ise zarar ortaya çıktı. Çıkan zarar tespiti ise AFAD ekipleri tarafından yapılmaya başlandı. 

Fırtınannaa (3)

YENİ BAŞKAN, YENİ YÖNETİM İLK SINAV

Dün yaşanan fırtınada yeni Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı ile Belediye Başkan Yardımcıları da ilk sınavlarını verdi. 

Fırtınannaa (1)

Fırtına uyarısının yapıldığı dakikalardan itibaren Başkan Baltacı, belediye ekibini teyakkuza geçirerek hazırlıklarını yaptı.  

Fırtına dindikten sonra ise ekibini sahaya sürerek fırtınanın bıraktığını hasarı giderme çabası içersine girdi. Ekiplerin başında ise önceki dönem Daday Belediye Başkanı olan, şimdi ise Kastamonu Belediye Başkan Vekili olan Hasan Fehmi Taş ve diğer belediye başkan yardımcıları yer aldı.

Fırtınannaa (2)

Ekipler günboyu ve gece geç saatlere kadar sahada yer alarak, hasar tespiti yaptı ve vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. 

Kastamonu Belediyesi'nin yeni yönetimi ilk sınavda elinden gelen gayreti göstererek vatandaşının yanında olmaya gayret gösterdi.

Kastamonu ile birlikte 36 ilde konut ve iş yeri satılacak! İşte TOKİ başvuru şartları ve tarihler... Kastamonu ile birlikte 36 ilde konut ve iş yeri satılacak! İşte TOKİ başvuru şartları ve tarihler...

Fırtınannaa (6)

BAŞKAN BALTACI: TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, fırtınanın ilk dakikalarında yaptığı açıklamada; "Bölgemizde meydana gelen fırtına nedeniyle ilk belirlemelere göre bazı binaların çatılarında hasar oluştuğu ve bazı cadde ile sokaklarımızda ağaç devrilmeleri olduğu tespit edildi.

Meteoroloji’nin uyarısı doğrultusunda sabah saatlerinden itibaren teyakkuzda bekletilen tüm ekiplerimiz yaşanan olumsuzlukları gidermek için anında saha çalışmalarına başladı ve canhıraş çalışmalarını sürdürüyor. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerine yer verdi.

(Mustafa Balcı)