Elazığ'da 78 yaşındaki Urfi Altuntaş, baş ağrısı ve genel durum bozukluğu şikayetleriyle doktora başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda beyninde 8 santimetrelik kitle olduğunu öğrenen Altuntaş, bu haberle büyük bir şok yaşadı. Acil ameliyata alınan Altuntaş, başarılı bir operasyonun ardından sağlığına yeniden kavuştu.

Baş ağrısı sorunuyla uzun bir süredir mücadele eden 78 yaşındaki Urfi Altuntaş, şikayetlerinin geçmemesi üzerine Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği'ne başvurdu.

Yapılan tetkik ve muayenede beyninde yaklaşık 8 santimetrelik bir kitle olduğu tespit edilen Altuntaş ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyat sonrası şikayetleri düzelen hasta Altuntaş taburcu edildi.

'KİTLE BEYNİN ÖNEMLİ DAMARLARINA YAKIN POZİSYONDAYDI'

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selman Kök beynin önemli damarlarına yakın pozisyonda olan kitlenin sorunsuz bir şekilde alınmasının çok zor olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Hastamız bize çok uzun süredir yaşadığı baş ağrısı ve genel durum bozukluğu şikâyetleriyle başvurdu. Beyninde 8 santim kitlesi vardı. Kitle, toplardamarlara ve beynin önemli damarlarına yakın pozisyondaydı. Hastamızın ameliyatını başarı ile gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası hastamızı servise aldık, şu anda genel durumu iyi, herhangi bir felçliliği yok. Ameliyat başarılı geçti. Bu sadece bizim başarımız değil, bize bu ortamı sağlayan hastane yönetimi, anestezi, hemşire ve medikal ekiplerimizin de katkısı büyük."

Tarım arazilerinin aktif kullanımı desteklenecek Tarım arazilerinin aktif kullanımı desteklenecek

85872828587284

( karar )

Editör: Deniz Çam