Geçtiğimiz genel seçimlerde AK Parti’den Kastamonu Milletvekili aday adayı da olan Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme eski Başkanı ve Tarım Uzmanı Tosyalı hemşehrimiz Özgür Akif Tel, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya bundan böyle 'Bakan Danışmanlığı' görevinde bulunacak.

TOSYALI HEMŞEHRİMİZ SAYIN ÖZGÜR AKİF TEL KİMDİR

Mutfaklar alev aldı! 1 ay içinde üçüncü zam! Fiyatı bir anda 700 TL'ye fırladı Mutfaklar alev aldı! 1 ay içinde üçüncü zam! Fiyatı bir anda 700 TL'ye fırladı

Sayın Özgür Akif Tel, 1975 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Tosya’da, lise eğitimini Çankırı ‘da tamamladı.

1993 yılında, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Kastamonu Elsanatları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde Teknisyen olarak memuriyete başladı. 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden mezun oldu.

Bakanlığımızın Bilecik ve Bursa teşkilatlarında Mühendis ve İlçe Müdür vekili olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü emrine atandı. 2014 yılında Ankara Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı.

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet bölümünden mezun oldu. Halen Ankara Üniversitesinde Tarım Ekonomisi alanında Doktora eğitimine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olup, halen Tarım ve Orman Bakanlığı Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Editör: Mustafa Balcı