Galatasaray’ın kongre üyesi olan ve ilerleyen günlerde başkan adayları arasında yer alacağı iddia edilen Bahattin Demirbilek, sosyal medyanın gündemine oturdu. Serveti ile dikkat çeken Bahattin Demirbilek Kimdir? Bahattin Demirbilek Kaç Yaşında, Nereli? Bahattin Demirbilek Serveti Ne Kadar? İşte, tüm detaylar…

Bahattin Demirbilek Kimdir?

1971 yılında dünyaya gelen Bahattin Demirbilek, Ankara’da büyüyüp çalışma hayatına adım atmış ardından 22 yaşında gittiği Rusya’da hayatını sürdürmektedir. Profesyonel olarak uzun yıllar çalıştığı Rusya’da 33 yaşında ESTA Construction şirketini kurdu.

2005 yılında kurulan şirket, 2018 yılında dünyanın en büyük 250 inşaat şirketi arasındaki yerini aldı.

Rusya’da gerçekleştirdiği işleriyle ülkenin en büyük müteahhitleri arasında bulunan Bahattin Demirbilek aynı zamanda Mercedes-Benz Daimler’in en büyük yatırımı ve ilk otomobil fabrikasını ve Saratov’da bulunan Yuri Gagarin Havalimanı’nı da inşa ediyor.

Bahattin Demirbilek Serveti Ne Kadar?

Ülkenin en büyük inşaat firmalarından olan ESTA Construction’un kurucusu olan Bahattin Demirbilek’in serveti de ayrı bir merak konusu oldu.

Keşan Genç Ordu’nun 2 oyuncusu Galatasaray yolunda Keşan Genç Ordu’nun 2 oyuncusu Galatasaray yolunda

2022 yılında ENR ( Engineerin News-Recod)’ın açıkladığı dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında 93. sırada yer alan Bahattin Demirbilek’in serveti tam olarak bilinmemektir.

Galatasaray’ın kongre üyesi olan ve Galatasaray’a tutkuyla bağlı olduğunu “hayatımın anlamı ve çocukluk aşkı” söyleriyle tanımlamıştır. Hayatında önemli bir yere sahip olan Galatasaray sevgisinden dolayı oğluna “Aslan” ismini vermiştir.

Editör: Haber Merkezi