2024  tarihi birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Evlatları doğduğu günden bu yana her zaman yanlarında olan ve her türlü sıkıntıyı göğüsleyen annelere özel, bu anlamlı günde yine birçok çiçek ve hediye alınacak. Peki, 2024 Anneler Günü ne zaman kutlanacak?

2024 ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Mayıs aylarının ikinci pazar günleri kutlanan Anneler Günü, bu yıl da duygusal anlara sahne olacak.

Anneler Günü bu yıl 12 Mayıs 2024 Pazar günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar.

Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

ANNELER GÜNÜ HEDİYESİ NE ALINIR?

Kişiselleştirilmiş hediyeler: Annenizin adını veya resmini içeren özel bir hediye, ona kendisinin ne kadar özel olduğunu hatırlatır. Örneğin, kişiselleştirilmiş bir kupa, fotoğraf albümü veya takı.

Spa günü: Annenizi bir spa gününe veya masaj seansına götürerek ona rahatlamayı ve kendini şımartmayı sağlayabilirsiniz.

Yemek deneyimi: Annenizi sevdiği bir restoranda romantik bir yemek veya evde özel bir akşam yemeğiyle şaşırtabilirsiniz.

Hobiye yönelik hediyeler: Annenizin ilgi alanlarına yönelik bir hediye seçerek onun hobilerini destekleyebilirsiniz. Örneğin, bahçe işleriyle ilgileniyorsa yeni bir bitki veya bahçe aletleri, el işleriyle ilgileniyorsa bir el işi seti veya resim yapmayı seviyorsa yeni bir boya seti.

Kitaplar: Eğer anneniz kitap okumayı seviyorsa, ilgi alanlarına uygun kitaplar veya bir Kindle gibi bir e-okuyucu hediye edebilirsiniz.

Wellness ürünleri: Yoga matı, aromaterapi seti, egzersiz ekipmanları veya sağlıklı beslenmeyle ilgili ürünler gibi wellness ürünleri annenizin sağlığını desteklemesine yardımcı olabilir.

Hatıra hediyeleri: Annenizin geçmişten gelen hatıralarını içeren özel bir hediye, duygusal bir bağ kurmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, aile albümü, eski bir fotoğrafın bulunduğu bir çerçeve veya aile mirası bir takı.

Canım annem, sen benim güneşimsin, benim umudum ve benim kahramanımsın. Seni çok seviyorum ve her zaman hayatımın en büyük destekçisi olduğun için minnettarım.

Anneciğim, sen benim en yakın arkadaşımsın, sırdaşımsın ve her zaman yanımda olan tek kişisin. Seni çok seviyorum ve Anneler Günün kutlu olsun!

Dünyanın en şanslı çocuğu/kızı benmişim ki senin gibi bir annem var. Seni çok seviyorum ve bana her zaman inandığın için teşekkür ederim.

Senin sevgin ve fedakarlığın sayesinde bugün olduğum insan oldum. Sana minnettarım ve seni çok seviyorum.

Anneler Günü'n kutlu olsun canım annem! Seni her zaman kalbimde taşıyacağım.

Annem, sensiz bir hayatı hayal bile edemiyorum. Sen benim her şeyimsin ve seni çok seviyorum.

Seni ne kadar sevdiğimi kelimelerle ifade edemiyorum. Sen benim canım annem ve benim için dünyanın en değerli varlığısın.

Her zaman yanımda olduğun, beni her koşulda sevdiğin ve bana inandığın için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

Yaban Hayatı Derneği: "Soruşturmanın takipçisi olacağız" Yaban Hayatı Derneği: "Soruşturmanın takipçisi olacağız"

Senin sevgin ve şefkatin olmadan bu kadar güçlü ve mutlu bir insan olamazdım. Sana minnettarım ve seni çok seviyorum.

Anneler Günü'n kutlu olsun canım annem! Sen benim en büyük gurur kaynağımsın.

Acılarımızı azaltan, sevinçlerimizi çoğaltan, giymeyip giydiren, evlatlarının başarısı, huzuru ve mutluluğu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Tarifi imkansız sevginin, şefkatin, merhametin ve fedakarlığın simgesi saygıdeğer annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Canımızdan çok sevdiğimiz tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dolu bir yaşam sürmeleri dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım

Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerin, Anneler Günü'nü kutlarım.

(Haber Merkezi)