Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Finans Analisti İslam Memiş, tarih vererek tane tane anlattı. Altın fiyatlarının kademe kademe yükseleceğini işaret etti. Alım yapacak yatırımcıya ise son günü duyurdu. İşte o tarih...

Altın fiyatlarındaki yükselişe dikkat çeken Finans Analisti İslam Memiş, FED faiz kararını işaret etti. Bugün itibariyle açıklanacak faiz kararının yeni rotayı belirleyeceği duyurdu. Yatırımcıların kafasındaki soru işaretlerine ise tek tek yanıt verdi.

FED KARARINI İŞARET ETTİ

Piyasada isabetli tahminleriyle ismini duyuran İslam Memiş, yeni altın beklentilerini paylaştı. FED faiz kararının yanı sıra bu cuma açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verilerine dikkat çekti. Paylaşılan bu verilere göre, ilerleyen süreç tahmin edilebilir hale gelecek.

Tawfh 1676356174 6487

ELİNDE DOLARI OLAN GEÇİŞ YAPABİLİR

Bugün itibariyle açıklanacak FED kararı beklentilerine göre, pas geçme olasılığı yarı yarıya açıklandı. Mart ayı içerisinde ise 25 baz puanlık bir faiz artırışı görülürken, 2024 yılında indirim beklentisi devam ediyor.

FED kararı öncesinde ons altında 2000 doları işaret eden İslam Memiş, kararın ardından 2070 dolar seviyesini işaret etti. Beklentisinin devam ettiğini söyleyerek, son baskılanmasını Ocak ayı olarak işaret etti. Ons altında 2000 dolar uzun vadeli yatırımcılar için fırsat olduğunu söyleyerek, elinde dolar olanların altına geçiş yapabileceği bir dönem olduğunu söyledi.

Halkbank'tan yenilikçi "Ödeme İste" servisi Halkbank'tan yenilikçi "Ödeme İste" servisi

YENİ YILDA GRAM ALTIN TAHMİNİ

Gram altında yılın son fırsatları olarak işaret eden İslam Memiş, 2070 TL hedefinin olduğunu söyledi. Bir sonraki ve daha sonraki hedeflerini duyuran Finans Analisti İslam Memiş, 2090 - 2150 TL seviyelerinin bir sonraki hedef olduğunu söyledi. Yaz aylarında ise gram altın fiyatlarının 2500 TL - 2700 TL aralığında olacağını, yılın son çeyreğinde ise 3000 TL seviyelerine kadar tırmanacağına dair tahminlerini paylaştı.

ALIM FIRSATI VAR İÇİN SON SAATLER

İslam Memiş alım fırsatı için FED kararına kadar vakit olduğunu öne sürdü.

Tawfh 1676356174 6487 (1)

Kaynak: Karar