Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarına Jose Mourinho’nun eski öğrencisi olan Mason Greenwood’u renklerine katmak için adım attı. Peki, Mason Greenwood kimdir? Mason Greenwood kaç yaşında?

Fenerbahçe, teknik direktörlük görevine Jose Mourinho’nun başlamasıyla birlikte yeni sezon hazırlıklarına güçlü bir başlangıç yapmak istiyor. Bunun için Jose Marino’nun eski öğrencisi olan Mason Greenwood’u renklerine katmak için adım atarak transfer çalışmalarına başladı.

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan habere göre Fenerbahçe İngiltere’nin yıldız oyuncusu Mason Greenwood’u transfer etmek için adım attı. Peki, Mason Greenwood kimdir? Mason Greenwood kaç yaşında, hangi mevkilerde oynuyor?

Mason Greenwood Kimdir?

Mason Greenwood, 1 Ekim 2001 yılında İngiltere’nin Bradford şehrinde dünyaya geldi. Manchester United’ın altyapısında yetişen ve kulübün genç takımlarında sergilediği performans ile dikkat çekerek 2018 yılında A Takıma yükseldi. Yaşı çok genç olmasına rağmen Premier Lig ve Avrupa kupalarında önemli maçlarda forma şansı elde etmiştir.

Bursa Yenişehir Belediyespor’da Alemdar dönemi Bursa Yenişehir Belediyespor’da Alemdar dönemi

Mason Greenwood Hangi Mevkilerde Oynuyor?

22 yaşındaki genç futbolcu Mason Greenwood, asıl mevkisi sağ kanat olmasına rağmen çok yönlü bir futbolcudur. Hücum bölgesinde, sağ kanat, sol kanat ve santrafor pozisyonlarında oynayabilmektedir. Hem sağ hem de sol ayağı ile topa hakim olma yeteneği ile ön plana çıkmaktadır.

Editör: Haber Merkezi