Kayseri Büyükşehir kurmaylarının gece mesaisi Kayseri Büyükşehir kurmaylarının gece mesaisi

Ticaret Bakanlığında 110 Sözleşmeli Destek Personeli (Şoför) alımı merkez ve taşra birimleri için olacak. Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van illeri için şoför alımı Ticaret Bakanlığı bünyesinde yapılacak.

Kamu personeli alımı genel şartları

Memur alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması, herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, adayın sağlık sorunu, tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmaması ile tercih edilecek pozisyona göre Güvenlik Soruşturması veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanması gerekiyor.

Kamu şoförü alımı başvuru nitelikleri

Ortaöğretim (Lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Yerleştirmenin yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS P94 puan türünden en az 60 (altmış) ve üzeri puan almak gerekiyor.

En az B sınıfı (B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE) sürücü belgesine sahip olmak ile vardiyalı çalışma düzenine, mesai saatleri dışında çalışmaya ve şehirlerarası seyahat etmeye engel durumu olmamak şartları var.

Ticaret Bakanlığı şoför personel alımı süreci

Başvurular Ticaret Bakanlığı bünyesinde e-Devlet şifresi ile olacak. Adaylar online olarak gerekli iş ve işlemlerini belirtilen tarihlerde yapabileceklerdir. Başvurular 1 - 12 Şubat 2024 tarihlerinde olacak.

Ticaret Bakanlığı şoför alımı başvuru kılavuzu.

Editör: Mustafa Balcı