İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı için bünyesinde çok sayıda açık iş ilanı bulunduruyor. Türkiye'nin 81 ilinde ihtiyaç duyulan acil tıp teknisyeni alanında çalışabilmek için adayların bazı özelliklere sahip olmaları gerekiyor. Herkes acil tıp teknisyeni olamıyor.

Acil Tıp Teknisyeni Kimdir?

İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı yapacak. Açık iş ilanları için başvuru yapacak adaylar, acil durum çağrılarına cevap vermek, tıbbi hizmet sunmak, hastaları sağlık kuruluşlarına nakletmek... gibi görevler üstleneceklerdir.

Acil Tıp Teknisyeni Kimdir? Sağlık sektöründe acil tıbbi hizmetler sunan sağlık çalışanıdır. Acil servislerde, ambulans ekiplerinde, diğer acil tıp ortamlarında çalışarak, acil durumlar ve yaralanmaların yaşandığı anlarda hızlı ve etkili tıbbi destek sağlaması gerekir. Kısaca ATT olarak bilinirler.

Acil Tıp Teknisyeni Görevleri Nelerdir?

İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı yaptığında, işe alınacak olan ATT'ler şu görevleri üstlenirler:

• Acil durum hastalarını hızlı bir şekilde değerlendirirler.

• Gerektiğinde temel yaşam desteği ve ileri yaşam desteği prosedürlerini uygularlar.

• Hastaları uygun sağlık kuruluşlarına naklederler.

• İlaçların ve intravenöz sıvıların verilmesini sağlarlar.

• Acil tıp ekipmanlarının kullanılması ve bakımından sorumludurlar.

Genellikle acil tıp ve temel sağlık hizmetleri konularında özel eğitim almış kişiler olan ATT'ler, acil tıp müdahalelerini ustalıkla gerçekleştirirler. Acil durumların hızlı bir şekilde yönetilmesine katkıda bulunurlar. Böylelikle hastaların hayatlarını kurtarmak adına önemli rol oynarlar.

Acil Tıp Teknisyeni Çalışma Saatleri

İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı yapılacak olan yere göre, ATT'lerin çalışma saatlerinde farklılıklar görülebilir. Muhtemelen değişken çalışma saatlerine sahip olurlar. Genellikle 24 saatlik nöbetler ve vardiya sistemi gibi esnek çalışma düzenleri vardır.

Bu nedenle ATT'ler, gece, gündüz, hafta sonu, tatil günü... gibi farklı zamanlarda çalışmak durumunda olabilirler. Çünkü acil tıp hizmetlerinde sürekli bir çalışma durumu söz konusudur.

Acil Tıp Teknisyeninin sahip Olması Gereken Özellikler

İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı yaparken belirlemiş olduğu başvuru şartlarında genellikle adayların şu özelliklere sahip olmalarını ister:

• Hastayı ambulansa nakledebilecek fiziksel dayanıklılığa sahip olmak

• Hayati tehlikesi bulunan ya da zihinsel sıkıntıları olan hastalara duygusal destek sağlayabilecek empatik yaklaşım sergileyebilmek

• Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilmek

• Ekibin bir parçası olarak aktif sorumluluk alabilmek

• Stresli durumlarda etkili kararlar verebilmek

Emekliye destek paketinde ayrıntılar belli oluyor: Ulaşım, alışveriş ve kira... Emekliye destek paketinde ayrıntılar belli oluyor: Ulaşım, alışveriş ve kira...

• Sözlü iletişim becerisine sahip olmak

• Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmamak, tecil ettirmiş olmak ya da askerlikten muaf olmak

Acil Tıp Teknisyeni Maaşları

İŞKUR acil tıp teknisyeni alımı maaşları 17.900 - 31.500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu rakam, işe alınan kişinin deneyim süresi, işe alım yapan firma, yapılan işin kapsamı... gibi bir çok kritere bağlı olarak değişir.

Acil tıp teknisyeni maaşları ortalama 21.500 TL civarındadır.

İŞKUR Acil Tıp Teknisyeni Alımı Yapacak

İŞKUR, Türkiye'nin 81 ilinde acil tıp teknisyeni alımı yapacak. Açık iş ilanlarına, "https://www.iskur.gov.tr/is-ara?city=&workCode=2000&pageNumber=1" adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

(meb hocam)