İstanbul'un önemli geçiş noktalarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, akşam saatlerinde yaşanan bir olay nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Araçlar geri çevrildi ve polis ekipleri geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.

Trafiği Durduran Eylem

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, köprüde bireysel bir eylem nedeniyle trafiğin durdurulduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise konuya ilişkin detaylı bir açıklama yaptı. Yerlikaya, "15 Temmuz Şehitler Köprüsünde, üzerinde SMA yazan bir aracın saat 22.14’te yolu kapatması nedeniyle köprü trafiği çift yönlü olarak kapatılmıştır" dedi.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 00.32.31 (2) 11Zon

Eylemcinin Durumu

Olayın faili olan R. C. Ç. adlı şahsın 1,5 yıldır bipolar tedavisi gördüğü tespit edildi. Polis ekipleri şahısla müzakere ederek onu ikna etti ve gözaltına aldı.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 00.32.31 11Zon

Trafiğe Yeniden Açıldı

R. C. Ç.'nin gözaltına alınmasının ardından köprü tekrar çift yönlü olarak trafiğe açıldı. Olay sırasında alınan güvenlik önlemleri sayesinde herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı.

2024 KPSS Ortaöğretim başvuruları başladı! Lise KPSS başvurusu nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar? (2024 Temmuz) 2024 KPSS Ortaöğretim başvuruları başladı! Lise KPSS başvurusu nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar? (2024 Temmuz)

Olay Yerinden Görüntüler

Olay anına ait görüntüler de paylaşıldı. Görüntülerde, köprüyü kapatan aracın ve polis ekiplerinin müdahalesi net bir şekilde görülüyor.

Kaynak: Odatv